پزشکی اوکراین

در این مقاله در مورد دانشگاه کارازین اکراین برای شما توضیح داده می شود . دانشگاه دولتی کارازین اکراین مدت طولانی می باشد که سند همکاری بین المللی دارا می باشد و با دانشگاه های مختلف جهان در ارتباط می باشد و دارای مراکز بین المللی شامل دانشگاه کنفوسیوس مرکز آموزش اوکراین و هند همچنین مرکز آموزش اکراین و ایتالیا ، مرکز آموزش فرانسوی زبان اوکراین ، مرکز آموزش اوکراین و عربستان ، مرکز آموزش اوکراین و آفریقا و همچنین مرکز فرهنگ ترکی و غیره .

بهتر است بدانید برای دانشجویان خارجی در شعبه مقدماتی زبان انگلیسی و روسی یاد داده می شود وظیفه شعبه مقدماتی این می باشد که در دانشگاه و در موسسات عالی اکراین در طول سال آموزشی بهترین دستیابی ها را در رشته ی بهداشتی –بیولوژیک  و اقتصادی و مهندسی و فنی بدست آورده و به دانشجویان خارجی تدریس می نماید .

دانشگاه خارکف ار سال 1948 برای دانشجویان خارجی تدریس کرده است . بعد از آن در حدود 5000 نفر دانشجو از اروپا و آسیا دردانشگاه ما درس خوانده اند . دانشگاه کارازین برای دانشجویان درجه ی کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری پیشنهاد می نماید . و آموزش در این دانشگاه به صورت پاره وقت و تمام وقت انجام می شود .

اکنون در 20 دانشکده دانشگاه از 50 کشور جهان بیش از 4000 هزار نفر دانشجو درس می خوانند از جمله ایران ، ترکیه ، آدربایجان ، ترکمنستان ، هند ، پاکستان ، فلسطین و چین و سایر کشورها...

بهتر است بدانید دانشگاه کارازین مدرکی که ارائه میدهد در تمام جهان شناخته شده و معتبر می باشد این دانشگاه یکی  از تاسیس کنندگان متحد دانشگاه های اروپایی و شرکت کننده ی فعال اتحاد دانشگاه های بین المللی می باشد و به این امر مفتخر می باشد .

 

دانشکده ی پزشکی دانشگاه دولتی کارازین خارکف

دانشکده ی طبی یکی از چهارمین دانشکده ای می باشد که از سال 1805 وجود دارد و در ابتدا دانشکده علوم طبی نامیده شده است و بعد مدرسه ی طبی نامیده گشته است .این دانشکده تا 115 سال می باشد که تدریس می نماید . در سال 1992 اکراین دولتی مستقل گشته است و در همان زمان این دانشکده ی طبی تجدید گشت . 

.بهتر است بدانید دانشجویانی که آشنایی به زبان های انگلیسیو روسی را ندارند باید دوره ی پیش دانشگاهی را برای ادامه تحصیل بگذرانند و دانشگاه ملی خارکف بنام کارازین تنها مدرک پیش دانشگاهی ارائه شده توسط این دانشگاه را قبول دارد


بخش آموزشی پیش دانشگاهی:

مدت زمان آموزش: یک سال

زبان آموزشی : انگلیسی ، روسی

هزینه آموزش (دلار آمریکا):

انگلیسی:1800 دلار

روسی :1600 دلار

 

البته مبالغ ذکر شده در قسمت بالا را باید با مبالغ دیگر در نظر گرفت که اگر با آنها جمع کنیم چه میزان می شود . که 1800 دلار هزینه ی شهریه و 1000 دلار هزینه ی خوابگاه و 2200 دلار هزینه ی صدور دعوتننامه ، ارسال دعوتنامه ، ملاقات در فرودگاه ، انتقال دانشجویان به محل تحصیل و اسکان در خوابگاه ، ثبت نام در دانشگاه ، تایید مدارک در وزارت علوم ، بیمه درمانی ، معاینه پزشکی ، ارائه اقامت ، خدمات مترجم که جمع تمامی مبالغ میشود 5000 دلار در سال.

که البته مبالغ ذکر شده در قسمت بالا مبالغ تحصیل به زبان انگلیسی می باشد .تحصیل به زبان روسی نیز همین مبالغ می باشد به اینصورت که فقط هزینه ی شهریه تحصیل به زبان روسی 200 دلار کمتر می باشد .

بهتر است بدانید بخش پیش دانشگاهی در خصوص آموزش زبان روسی و انگلیسی برای دانشجویان خارجی جهت آمادگی ورود به دانشگاه تدارک خواهد داد که خواهان دریافت مدارک درجات عالی در دانشگاه ملی خارکف به نام کارازین یا دانشگاه های دیگر در اوکراین می باشند .

پذیرش دانشجویان در بخش پیش دانشگاهی از 15 جولای تا 15 آوریل می باشد که برنامه های تحصیلی مطابق با الزامات مورد نیاز برای حداقل محتوا و سطح آماده سازی فارغ التحصیلان دانشکده و بخشهای قبل از آموزش دانشگاه از شهروندان خارجی تایید شده اند . این دوره شامل کلاسهای روزانه می باشد .

همچنین این دانشکده دارای پایه ی مدرن وفنی می باد و دارای اساتید و کارکنان مجرب و به درستی جز بخش های دولتی سطح بالای کشور اوکراین بوده که به دانشجویان خارجی پیش دانشگاهی آموزش می دهند.

در پایان دوره نیز مدرک پایان دوره پیش دانشگاهی داده خواهد شد .

 

افراد پس از اینکه دوره ی پیش دانشگاهی خود را اتمام نمودند وارد رشته ی پزشکی در دانشگاه می شوند. طول این رشته 6 سال می باشد که باز هزینه به زبان انگلیسی در این مقطع نیز کمی قیمتمش بالاتر می باشد .

 

دانشکده پزشکی:

زمان آموزش: 6 سال

زبان آموزش : انگلیسی ، روسی

هزینه آموزش/سال (دلار آمریکا):

انگلیسی:3850

روسی: 3500 

که البته مبالغ ذکر شده در جدول بالا فقط هزینه ی شهریه ی دانشجویان می باشد که این مبالغ با هزینه ی خوابگاه انها که 1000 دلار میباشد و همچنین با هزینه ی ثبت نام ،بیمه پزشکی ، ثبت نام در دانشکده ، معاینه پزشکی ، تمیدید اقامت  که 450 یورو می شود جمعا 5300 یورو می باشد که هزینه ی تحصیل به زبان انگلیسی می باشد  هزینه ی تحصیل به روسی هم با جمع تمام موارد گفته شده 4950 یورو می باشد .

  


جهت کسب اطلاعت تکمیلی و بررسی شرایط شما برای تحصیل در رشته های گروه علوم پزشکی در کشور اوکراین با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید:

021-26703298

021-26703340